Isa Mustafa: Lidhim koalicion me secilën parti që pranon të na jap neve postin e Kryeministrit

0
683

Mustafa

Me 65 vota për, 7 kundër dhe 5 abstenime Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së, ka autorizuar kryetarin e kësaj partie Isa Mustafën, që të diskutojë për qeverisjen e ardhshme me secilin partner politik që LDK’së ia ofron postin e Kryeministrit.

Pas mbledhjes maratonike të Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka thënë se është mbajtur një mbledhje përmbajtësore ku është diskutuar edhe pozicioni i LDK’së përballë situatës politike dhe asaj çka duhet të bëhet në vazhdim.

“Ne sot e mbajtëm një mbledhje shumë përmbajtësore të KP të LDK’së ku diskutuam pozicionin e LDK’së në qeverisjene ardhshme të vendit në harmoni me Gjykatën Kushtetuese, parimet e deklararua nga Presidentja dhe faktori ndërkombëtar për koalicionin e ardhshëm”, ka thënë Mustafa.

“Ne përfunduam se Këshilli i Përgjithshëm autorizon kryetarin e LDK’së dhe Kryesinë e LDK’së që të kontaktojë me tërë spektrin politik të Kosovës në lidhje me qeverisjen e ardhshme”, ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu