Isa Mustafa paralajmëron përjashtimin e Vjosa Osmanit dhe të Haxhi Avdylit nga LDK

0
610

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar përjashtimin e Vjosa Osmanit dhe të Haxhi Avdylit nga partia.

Ky paralajmërim i tij ka ardhur pasi Osmani dhe Avdyli e kanë përshëndetur zgjedhjes e Shpejtim Bulliqit të Vetëvendosjes në krye të Podujevës.

“Ata e kanë shkelur statutin. E kanë përjashtuar veten nga partia. Dikush që e mbështet një kandidat të partisë tjetër në zgjedhje, s’ka çka lyp në LDK”, ka thënë Mustafa në Rubikon, shkruan Gazeta Insajderi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu