Isa Mustafa: Qakorri nuk është Kosovë, këtë e dijnë edhe barinjët (Video)

0
878

Po të ishte Qakorri  brenda Kosovës, tani ai do ishte brenda  komunës së Pejës, por nuk e kemi, ai është jashtë kufirit.

Kështu ka deklaruar kryeministri i Kosovës Isa Mustafa.

Ai në emisonin “Euro Tribuna” me Menduh Abazin,  ka thënë se edhe barinjët e dinë që Qakorri është jashtë Kosove.

“Po të ishte në Pejë dhe me demarkim të kufirit të lihej jashtë, cdokush do kishte arsye për kritika, mirëpo të gjithë e din se Qakorri është jashtë Kosovë, edhe bariinjët e dinë këtë gjë, se ku u kan kullosë bagëtit” ka thënë Mustafa./GazetaTribuna/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu