Ish-komandanti i UÇK-së Remi, ndalohet në kufirin Kosovë- Maqedoni

0
848

Ish-komandanti i UÇK-së Remzi Mustafa Remi është ndaluar në kufirin Kosovë- Maqedoni nga pala maqedone.

Burime të Gazetës Metro mësojnë se ai ishte duke udhëtuar me familjen e tij drejt Shkupit. Familjes  së Ish-komandanti i UÇK-së Remi, u janë kthyer pasaportat ndërsa vetë Remi është ndaluar.

Mustafa Remi i dyshuar dhe i ftuar nga Gjyskata Speciale. Liria e lëvizjes së tij mund të jetë e ndaluar për shkak të hetimeve të kesaj gjykate për krime të luftës.

Ndërsa, Policia e Maqedonisë konfrimon për Gazetën Metro se Remi është ndaluar, por pas kontrollit rutinor është liruar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu