Ish-ushtari i UÇK-së “përlahet” me Policët e Kosovës (Video+Foto)

0
1148

Naim Prelvukaj

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naim Prelvukaj nuk është ndier edhe aq mirë në protestën e 27 janarit kur disa pjesëtarë të Policisë së Kosovës deshën ta arrestonin atë.

Ai në një debat të ashpër me dy policë shihet teksa iu ‘bërtet’ atyre.

“Hiqi duart, po ta jap besën s’ke ku e hup ketë fytyrë me hyp në dhe. Duhet me të ardhë marre me ndjek djemtë e tu. Serbët kështu na kanë ndjek”, ka thënë ai. /Zëri/

Për më shumë, shikojeni videon në minutën e 1:01:

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=cKdYmCMhuAM#t=126″ width=”560″ height=”315″]

Naim Prelvukaj Veteran

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu