Izolohen tri familje në Klinë, kishin kontakt me italianen e infektuar AKTUALE

0
729

Tri familje që tashmë janë vendosur në karantinë pasi dyshohet se kanë pasur kontakt me njërin prej të infektuarve me koronavirus, ka konfirmuar Qendra Kryesore Familjare në Klinë.

Siç mëson Express, 20-vjecarja e infektuar me koronavirus, punonjëse në Caritas, ka pasur kontakt me këto familje.

Ministri i Shendetësisë, Arben Vitia, në konferencën e jashtëzakonshme, ka konfirmuar se kanë dalë dy raste pozitive me koronavirus në Kosovë. 

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se dy persona janë të prekur me koronavirus ns Kosovë. Sipas tij njëra është shtetase e Italisë dhe njeri kosovar, raporton Zeri.info

:Gjendja e tyre stabile. Njera nga te konfirmuarat ëshë shtetase italiane kurse personi i dytë shtetas i Kosovës 77 vjeqar. Instituti ka filluar me gjurmimin e kontakteve të këtyre dy personave”, tha ai.

Ndërsa kryeministri Albin Kurti i ka ftuar qytetarët që të mbajnë qetësinë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu