Ja kush do të jetë kreu shqiptar i Kuvendit të Maqedonisë

0
888

Ish Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi prite të jetë kryetari i Parlamentit në rast të formimit të qeverisë mes LSDM-së dhe BDI-së.

Sipas Republika.mk, ka një marrëveshje me Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev për ta bërë Xhaferin kryetar të Kuvendit të Maqedonisë.

Në mungesë të Presidentit të shtetit, Xhaferi do të udhëheqë shtetin dhe do të jetë komandant i përgjithshëm i forcave të armatosura të Republikës së Maqedonisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu