Ja personi që urdhëroi deportimin e Boiken Abazit

0
1135

Boiken Abazi

Sot ishte njëri ndër lajmet kryesore të ditës arrestimi i Sekretarit për marrëdhënie me jashtë të Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi.

Ashtu siç raportuam edhe më heret ai u arrestua pa fletarrest dhe përbrenda një ore Qeveria e Kosovës e deportoi atë nga territori i Kosovës.

Boiken Abazi u deportua me urdhër të Drejtorisë të Departamentit per Shtetësi,Azil dhe Migracion në kuadër të Ministrisë së punëve të brendshme, që udhëhiqet nga Valon Krasniqi.

Doc. Boiken Abazi

Doc. Boiken Abazi

Valon Krasniqi, drejtor i këtij departamenti dhe nënshkrues për deportimin e Boiken Abazit, ësht militant i PDK-së, gjë që e dëshmon edhe profili i tij në Facebook.

Valon Krasniqi

Valon Krasniqi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu