Ja pse nuk u publikuan listat e veteranëve të Dukagjinit dhe Pashtrikut?

0
617

UCK

Faik Fazliu nga Komisioni për verfikimin e veteranëve kishte paralajmëruar se gjatë kësaj jave do të publikoheshin listat e Zonave Operative të Shalës, Pashtrikut e Dukagjinit.

Mirëpo Komisioni qeveritar për verifikimin e kategorive të dala nga Lufta e UÇK-së, ka publikuar sot vetëm listën e verifikuar për Zonën Operative të Shalës.

Fazliu ka thënë për Indeksonline se mospublikimi i listave të Zonave Operative të Dukagjinit dhe Pashtrikut është bërë për shkak të kërkesës së epërorëve të këtyre zonave.

“Në këto momente jemi në komision dhe mospublikimi i listave të zonave të Dukagjinit dhe Pashtrikut është bërë me kërkesë të epërorëve të këyre zonave të cilët kanë kërkuar kohë prej tri ditëve ose më së largu deri në fund të javës, ku më pas do të bëhen publike edhe këto lista”, ka thënë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu