Ja pse u ndalua Ramush Haradinaj në Lubjanë! (Dokument)

0
774

Haradinaj

Vjen edhe dokumenti zyrtar: flet arresti serb për Ramush Haradinajn. Siç shihet në dokument, fjala është për një flet arrest serb të datës 8.10.2004.

Haradinaj prejse është liruar nga të gjitha akuzat prej Tribunali i Hagës ka udhëtuar në pothuajse të gjitha shtete e BE-së dhe disa herë në SHBA-privatisht dhe zyrtarisht dhe nga asnjë prej këtyre shteteve nuk është ndaluar nga asnjë shtet pos sot në Slloveni

Përndryshe Haradinaj kishte qëndruar në kryeqytetin gjerman Berlin ku siç kanë raportuar mediat ka patur takime me zyrtarë të ndryshëm politik të këtij vendi.

doc

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu