Ja si genjen Keshilltari Politik i Hashim Thaqit, Ismajl syla

0
1266

Foto e rrallë e Hashim Thaçit në Zvicër pasi kishte nisur studimet në Cyrih

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të cilit ditë më parë iu konfirmua aktakuza nga Gjykata Speciale, do të përballet me akuzat për krime lufte.

Ai tani gjendet në Hagë, ku të hënën do të dalë në seancën e parë gjyqësore.

Por, këshilltari i tij, Ismail Syla, ka publikuar një fotografi të Thaçit të para 24 viteve në Zvicër, kur kishte nisur studimet për mastër në Universitetin e Cyrihut.

“Saint Gallen, Zvicër, 1996, Historiani Hashim Thaçi pajiset me certifikatën e gjuhës gjermane. Pastaj vijon studimet për master në Zürich”, ka shkruar Syla në rrjetin social Facebook.

Thaçi para nisjes për në Hagë, dha dorëheqje nga posti i presidentit.

———————————————————–

Verejtje:

Paramendo qfar Keshilltari per Politika ka Presidenti i dorhiqur i Kosoves Hashim Thaqi ?

Ismajl Syla, keshilltar i Hashim Thaqit, as iden se ka qfar eshte Universiteti ne Zvicerr dhe Instituti i Gjuhve te huaja, as ku jane dhe cilat mund ti ndjekesh si Azli Kerkues ne Zvicerr.

Genjeshtra, te pakripura te syles se gjoja hashim Thaqi qenka paisur me Qertifikat te Gjyhes Gjermane ne St. Galen dhe me pas paska vijuar Studimet ne Zürich.

Thaqi ka jetuar ne Orlikon, neperiferi te Zürich-ut dhe ky Qytet njihet per Institute te Gjuhve te huaja dhe ska asnje arsy te shkosh te mesosh Gjuhen ne St. Galen, 100 km, nga Zürich-u.

Tjetra rrene syles dhe hashim Thaqit, se ky Thaqi se ka zotruar kurr Gjuhen Gjermane qe te Studion ne Univerzitete Gjermane apo Zvicerriane.

https://www.rtklive.com/sq/news-single.php?ID=477029&fbclid=IwAR3AeU1lkIKGyljgXT08gbS9TMSJGMDOGMWFyCnRWZ2CpJLaohyQGfy_WaA

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu