Jemen, protestuesit plagosin kryeministrin dhe vrasin presidentin

0
677

Një televizion lokal në Jemen ka deklaruar se pas sulmeve të protestuesve dyshohet të ketë mbetur i vrarë Presidenti Ali Abdallah Saleh. Ndërkohë, është konfirmuar plagosja e rëndë e kryeministrit të Jemenit dhe 6 zyrtarëve të lartë të qeverisë.

Ende nuk ka një informacion zyrtar, por zëdhënësi i partisë që drejton aktualisht vendin tha se presidenti vetëm është plagosur dhe pritet që pas pak minutash të dalë në një konferencë për shtyp.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu