Jep dorëheqje nga AAK-ja kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi

0
1153

Kreu i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga kryetari i Degës së AAK-së në Obiliq dhe nga të gjitha strukturat brenda kësaj partie.

Përmes një postimi në “Facebook”, Gashi ka thënë se do të vazhdojë angazhimin e tij si kryetar i Komunës së Obiliqit.

“Jap doreëheqje teë parevokueshme nga kryetari i degeës seë AAK-seë neë Obiliq dhe nga teë gjitha funksionet dhe peërgjegjeësit e mija brenda struktureës seë Aleanceës peër Ardhmeërineë e Kosoveës si neë nivelin lokal ashtu edhe ateë qendror, ndeërsa do teë vazhdojeë angazhimin tim si kryetar i komuneës seë Obiliqit”, ka shkruar ai.

Ai ka theksuar se kjo dorëheqje vjen si pasojë e zhvillimeve brenda AAK-së në Obiliq.

“Kjo doreëheqje vjen si rrjedhojeë e zhvillimeve brenda struktureës seë Aleanceës neë Obiliq, pas doreëheqjes se neënteë asambleisteëve teë Kuvendit Komunal, kryesiseë seë degeës, forumit rinor dhe nga 21 neëndegeë, 20 prej tyre ju kaneë bashkuar keësaj doreëheqjeje dhe shumeë aktivisteë me teë cileët rrugeëtuam seë bashku”, tha Gashi./Zërihttps://zeri/

https://www.facebook.com/xhafergashi.perobiliq.5/posts/1102811613520254

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu