Jep dorëheqje Shukri Buja (Dokument)

0
682

Jep dorëheqje Shukri Buja (Dokument)

Kryetari i Degës se Partisë Demokratike të Kosovës, në Lipjan Shukri Buja, ka dhënë dorëheqje nga ky pozicion.

Lajmin për ‘Indeksonline’, e ka konfirmuar vet Buja.

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës poashtu është tërhequr edhe nga kandidatura për kryetar të Lipjanit.

Dega e PDK-së në Lipjan e kishte mbështetur në mënyre unanime kandidaturën e Bujës për kryetar të Lipjanit.

Buja në një letër dërguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli ka dhënë një serë arsyesh për vendimin e tij.

Me poshtë e gjeni letrën e plotë të Bujës dërguar Veselit dhe Kryesisë se PDK-së./Indeksonline/

Jep dorëheqje Shukri Buja (Dokument)

Jep dorëheqje Shukri Buja (Dokument)

Jep dorëheqje Shukri Buja (Dokument)

Jep dorëheqje Shukri Buja (Dokument)

Jep dorëheqje Shukri Buja (Dokument)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu