Katër Deputetë të LDK-së dhe një e VV-së nuk votuan sot për Rezolutën kundër Thaqit

0
1185

Pesë deputetë nga opozita të Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar sot për miratimin e rezolutës së propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për t’ia ndaluar Hashim thaçit diskutimin për kufijt e Kosovës në dialogun me Serbinë.

Nga Lëvizja Vetëvendosje pro kanë votuar të gjithë kësaj rezolute me përjashtim të Fatmire Kollçakut. Ndërsa nga grupi parlamentar i LDK-së kundër kësaj rezolute kanë votuar katër deputet.

Anton Quni, Naser Rugova, Naser Osmani dhe Korab Sejdiu nuk kanë votuar fare për miratimin e kësaj rezolute.

Rezoluta e propozuar nga LDK për këtë cështje nuk arriti të miratohet sot në Kuvendin e Kosovës. Prezent kishin qenë 75 deputetë, ndërsa vetëm 50 prej tyre kanë votuar.

Të tjerët nuk kanë votuar as pro dhe as kundër kësaj rezolute.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu