KDI zgjedhjet në Drenas po shoqërohen me parregullësi, votohen deri ne 3 here!

0
1017

zgjedhjet-ne-drenas

Instituti Demokratik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë votimit në disa qendra të komunës së Drenasit janë vërejtur shume parregullësi.

Ky është njoftimi i plotë:

“#DnV Parregullsitë e evidentuara nga terreni 10:00-10:30

Në vendvotimin 0312E/01D, në Likoshan shkolla “Rexhep Gjeli”, një person voton për tre anëtarë të familjes dhe nje tjeter voton 3 here.

Në vendvotimin 0307E/02D në Abri të Epërme, shkolla “Shote Galica”, është evidentuar fotografimi i fletëvotimit nga një votues.

Në vendvotimin 0309E/01R në Krajkovë, shkolla “Gani Elshani”, komisioneri ka shpërndarë tre fletëvotime një votuesi, ndërkohë që kjo është evidentuar nga komisioneri tjetër.

Në vendvotimin 0313E/01R në Arllat, shkolla “Abedin Ejupi”, burri voton në emër të gruas së tij, edhe pse ajo nuk kishte nevojë për asistencë”, thuhet në postimin e tyre në Facebook.

Burime të Gazetës kanë treguar se në Drenas telefonat nuk po ndalën nga thirrjet fotografimi i votave e listave të votuesve.

Në një foto të siguruar nga Gazeta Kosova Sot shihet se dikush po e fotografon listën e votuesve.

foto-e-votave

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu