Këta janë 19 gjyqtarët e gjykatës speciale (Foto)

0
955

Gjykata Speciale me seli në Hagë e cila do të gjykojë pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët pritet të akuzohen së shpejti, ka publikuar fotografitë dhe biografitë e 19 gjykatësve.

Ata janë kryesisht nga vendet evropiane, ndërkaq vetëm një prej tyre është nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu