Këtë armë e ka vetëm Putini: Nga kjo armë nuk ka shpëtim!

0
828

armet e putinit

Rrezja e kësaj arme të quajtur “S-500″, do të jetë 600 kilometra dhe kjo armë njëkohësisht mund të sulmojë 10 caqet balistike supersonike, të cilat lëvizin me një shpejtësi deri në shtatë kilometra në sekondë, dhe do të jetë në gjendje për të goditur mbushjet e raketave supersonike.

Presidenti rus Vladimir Putin, në të ardhmen do të ketë një tjetër armë të frikshme! Pas raktave, tankun e ri dhe nëndetëset, në rend ka ardhur edhe arma për “shkatërrimin” raketave balistike dhe objekte të tjera fluturuese, përfshirë edhe satelitët në orbitë rreth Tokës, transmeton TetovaSot.

Yuri Borisov, Zëvendësministri i Mbrojtjes të Federatës Ruse, më parë në mediat ruse tha se sistemi anti-ajër i brezit të pestë të “S-500″ do të përfundojë sipas planit, dhe në përdorim operacional do të hyjë në 2017. Siç u tha, arma ka një qëllim universal dhe mund të sulmojë raketa balistike, helikopterë, aeroplanë dhe objekte të tjera fluturuese, madje edhe objekteve në univers.

Armet e Putinit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu