Kisha iu kërkon besimtarëve që të shkojnë pa rroba (Foto/Video)

0
962

Kisha lakuriq

Pastori i White Tail Chapel, një kishë në Virginia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mori një vendim shumë të rrallë pak kohë më parë.

Ai iu kërkoi besimtarëve që të paraqiteshin siç i ka bërë nëna, pa mbajtur asnjë rrobë në trup.

Pastori Allen Parker tregon se i lindi kjo i de, pasi tha se shumë njerëz për meshën visheshin në mënyrë elegante, dhe se në nivelin social duhet të ishin të gjithë njëlloj.

“Adami dhe Eva ishin të zhveshur dhe nuk kishin turp, dhe vetëm pasi provuan frutin e ndaluar nisën të visheshin. Kur Jezusi lindi ishte i zhveshur. Kur u kryqëzua Jezusi ishte i zhveshur. Kur u ngjall i la rrobat në varr dhe doli. Nëse Zoti na ka krijuar pa rroba, si mund të jetë një gjë e gabuar?”, tha Parker.

Megjithatë jo të gjithë besimtarët i respektojnë kërkesat e pastorit, veçanërisht në dimër./noa.al/.

Kisha lakuriq 1

Kisha lakuriq 2

http://youtu.be/Al-lZWfl_hE

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu