Kjo është agjenda e Vuçiqit në Kosovë

0
692

Vucic

Kryeministri serb Aleksandër Vuqiç do të vizitojë disa vende në Kosovë të mërkurën më 14 janar. Më poshtë e keni agjendën e plotë të kësaj vizite

10.30 – Përurimi i Klinikës Gjinekologjike në Pasjan(është paraparë deklaratë për media)

11.40 – Vizitë në komunën e Shtërpcës, takim me përfaqësuesit lokal në sallën e Kuvendit komunal dhe një fjalim para qytetarëve para ndërtesës së komunës

12.50– Vizitë në Graçanicë , takim në ndërtesën e komunës me kandidatin për kryetar nga lista “Srpska” Vlladeta Kostiq dhe ish-kryetarin e deritanishëm të kësaj komune Branimir Stojanoviç (kameramanëve dhe fotoreporterëve do t’u mundësohet të xhirojnë në fillim të takimit)

13.30– Zbulimi i përmendores të mbretit Millutin në Graçanicë dhe një fjalim para qytetarëve

14.10 –Vizitë manastirit të Graçanicës dhe takim me patrikun Teodosije

14.40 – Graçanicë, takim me kryetarët e komunave me shumicë serbe, ministrat serbë në Qeverinë e Kosovës dhe me deputetët serbë të Kuvendit të Kosovës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu