Kjo është arma që do ta prodhojnë bashkë Serbia me Rusinë (FOTO)

0
874

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe Presidenti i Rusisë Vladimir Putin kanë arritur marrëveshje që dy vendet të bashkë prodhojnë një artilerie që njihet si “top”.

Mediat e Beograd duke u thirrur në burime brenda takimit kanë njoftuar se përvec aeroplanëve Mig 29 që Serbia do t’i marrë nga Rusia, dy vendet do të bashkëprodhojnë edhe armë. Bëhet fjalë për të ashqujuturin “top” që hyn në radhën e armëve konvencionale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu