Kjo është pamja pas punimeve tek Katedralja (FOTO)

0
953

bulevardi-prishtine

Pas punimeve infrastrukturore rruga ‘Perandori Justinian’ te Katedralja, pamjet janë të një bulevardi.

I pari i Prishtinës Shpend Ahmeti në ‘Facebook’, tregon se ky kapital ka kushtuar 211 mijë euro.

“ Ky projekt i Drejtorisë për Investime Kapitale ka kushtuar 211 mijë euro, kurse kanë ngelur edhe disa detaje të vogla të plotësohen nga Drejtoria e Shërbimeve Publike, sidomos caktimi i vendparkimeve të automjeteve dhe vendosja e shtyllave antiparking, që të sigurohet lëvizja e lirë e qytetarëve në trotuare”, kashkruar Ahmeti.

bulevardi-prishtine-1

bulevardi-prishtine-2

bulevardi-prishtine-3

bulevardi-prishtine-4

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu