Kohë Pandemia – Pacolli pret në Shtëpinë e tij Veselin

0
698

Ndonëse, Ministria e Shëndetësisë është duke bërë thirrje vazhdimisht që mos të pranojmë mysafir në shtëpi për shkak të pandemisë, COVID-19, Rrahim Pacolli, ish-sekretari i Aleancës Kosova e Re (AKR), para dy ditësh ka pas disa mysafir në shtëpinë e tij.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Pacolli ka postuar një fotografi me Kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, në foto shihen edhe këshilltari politik i Veselit, Adri Nurellari dhe këshilltari i tij, Valmir Klaiqi, shkruan Gazeta Insajderi.

Në mbishkrim të kësaj foto, Pacolli ka shkruar se i kanë respektuar të gjitha masat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH).

“Sot gjatë ditës kisha kënaqësinë ta kam musafir në shtëpinë time kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Duke respektuar rregullat e OBSH-së për të qëndruar në distancë, diskituam për mënyrat e tejkalimit të kësaj sfide. Miqt e mi, mbani distancën dhe kujdesuni për veten dhe të afërmit dhe mbani pastërtinë”, ka shkruar Pacolli.

Mirëpo, ende asnjë palë nuk kanë sqaruar publikisht se cila ka qenë arsyeja e këtij takimi.

Ministria e Shëndetësisë vazhdimisht është duke bërë apel tek qytetarët që mos të pranojnë mysafir në shtëpinë e tyre, po ashtu edhe të afërm.

“Personat e moshuar dhe fëmijët të ndahen nga anëtarët tjerë të familjes, nëse ka mundësi secili të bëjë gjumin në shtratin e vet dhe të shfrytëzojë banjo personale, mos pranoni vizita nga të afërmit dhe miqtë në shtëpi”, kishte thënë gjatë një konference ministri Arben Vitia.

Sot gjatë ditës kisha kënaqësinë ta kam musafir në shtëpinë time kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Duke respektuar…

Gepostet von Rrahim Pacolli am Sonntag, 12. April 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu