Komandant Hoxha: Kurrë më nuk do t’i kap armët për të luftuar për shqiptarët

0
906

Hoxha

Xhezair Shaqiri, i njohur si Komandant Hoxha ka reaguar, ashpër ndaj aksioneve të sotme të policisë maqedonase në vendbanimet shqiptare.

Lexoni reagimin e plotë të tij:

“Sot, gjatë aksion it policor sllavo- maqedone në vendbanimet shqiptare, Kumanovë. Likovë dhe Brezë të shumtë janë personat që më bëjnë pyetje. kritika dhe keshilla në rrjetet sociale.

1) Komandant a ka polici maqedonase edhe në Tanush?

2) Komandant pse s’po reagon?

3) Komandant kapi armët se nuk durohet këso sulme dhe nëcmime të përditshme etj)

Përgjigjet:

1) Jo nuk ka pas sot qe 8 vite polic maqedon në Tanush. Përvec në zgjedhje që me kërkesa të shumta dhe lejen tonë ka pas 4 policë kufitarë për ta vëzhguar procesin zgjedhor ne

2) Askush nuk ka të drejtë të ma parashtroni këtë pyetje. Pse spo reagoj. Pyetjet tuaja bënjauni bdi- DUI dhe pdsh, pse spo reagojnë që kanë marrë votat tuaja dhe pyetni këto aksione bëhen me pëlqimin e Ali- Mendu apo nuk i pyet kush këta dhe shtroni pyetjet atyre se pse nuk dalin të prononcohen për këta aksione që ju bëhen shqiptarëve dhe pritni reagimin e tyre se a I përkrahin apo edhe ndoshta nëse ju beni presion edhe I kritikojnë aksionet e policisë mk ndaj jush e jo qorazi të jau jipni votat dhe pushtetin dhe privilegjet tjera e mua të më qani kokën me budallallëqet tuaja

3) Komandanti qe 8 vite që është me armë në krah por votat dhe lekët pojau jepni Ali kiametit dhe Mendu vojvodës, e 8 vite nuk vjen kush mem pyet a kanë nevojë për diçka apo si po ja kaloj në bjeshkët e karadakut. Fundja jam këtu në këto bjeshkë se ju me keni hedh anash dhe më keni çarmatos e nuk kam mundësi e ndërmend të marr diqka me armë veç pse dikujt I teket që votën e bizneset ti bëjnë me bdi- pdsh kurse K Hoxhën ta lamë maleve që najher kur të na duhet të naj Ben lajmet interesante. Jo qe besa mua me mjafton Krijuesi I gjithësisë Allahu dhe ato pak persona qe me dojne dhe me kanë ndihmuar deri tani. E ju keni kujt ti parashtroni pyetjet dhe te kërkoni ndihmë prej bdi- pdsh, por qe besa keni edhe krahun e luftës UÇK- Aksh- GRI dhe apet punët ma Mirë se une i keni ju me familje tuaja me roga. Une me 20 euro ne xhep larg nga familja me probleme te shumta. Mo na humbi durimin me pyetje e akuza te stilit idiotesk. Ki shkrim esht per ata te cilet punën dhe votën jau japin tradhtar edhe, hajnave, vrasësve. Alkoolikeve e narkomaneve, e ne anen tjetër ne fb me shkrimet dhe pyetjet e tyre pseudopatriotika na shesin mend ne fb” (sic.).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu