Komandant, kush të ra sakicë prapa kurrizit ?!

0
620

I nderuar komandant “Çeliku”!

Dje, serish e morrem lajmin e hidhur per vazhdimin e paraburgimit per Ju dhe shokët Tuaj. Ketë vendim e morren të huajt padrejtesisht. S´do mend se edhe naivet e kanë kuptuar se eshtë një proces i montuar politik. Keshtu eshtë kur te huajt janë bë Zot në shtepinë tonë. Por, padyshim se argat te ketyre uzurpatoreve janë berë disa sahanlepires, bile edhe ca “shokë” te deridjeshem Tuaj. Keta te fundit, per ta ruajtur shkamin e but, e terheqin veten kinse nuk deshirojn të perzihen ne gjyqesi. Po pyes veten:Ne cilen gjyqesi, ku ka gjyqesi? Pikërisht, kjo gjyqesi eshtë kupola e krimit, kjo bandë e korruptuar na plasi një hije te zezë në boten e qytetruar…

Por, Ju komandant, e respektuat shume, ketë bandë të huaj e disa prej taneve, u treguat burrë, erdhet nga Vlora, qe Ju shpallen QYTETAR NDERI dhe ju drejtove: Ja ku jam, ja ku me keni, jam ne vendin tim dhe kam luftuar per ketë vend… Dhe pa fije turpi, keta te huajt me ate sahanlepiresat e puthadoret, te nisen ne hapsane. Por, Juve nuk ju beri syri fërr. Vepruat sipas thenjes së Sokratit:”Një njeri qe jeton në një shtet, duhet t´i perballoje dhe t´i respektoj ligjet e ati shteti ku jeton…”.

I nderuari komandant,

Ju kujtohet Juve, kur keta te huajt, haptazi kerkonin koken Tuaj! Ashiqare një i mallkuar i huaj tha: Me çdo kusht e dua Fatmir Limajn në burg. Ky shejtan, me fjalë të tjera tha:” Unë jam, me PAPË SE PAPA”. Kur Gjykata Nderkomtare per krime te luftes ne Den Hagë, Ju shpalli te pafajshem, ateherë ç´drecin pati ky shejtan, per t´iu burgasur!? Personalisht, mendoj se burgosja Juaj, eshtë per dy arsye:

E para, deri sa zhvillohen bisedimet dhe behen pazaret Kosovë-Serbi, në Bruksel, krejt kjo me qellim, te ulen gjakrat e nacioekstremisteve çetniko-serbianë dhe e dyta, dikush kerkon qe te mos i´a turbulloni ujin…

Deshmia e ati deshmitarit X, tani po merrka si sebep per t´iu lidhur ne pranga. Kjo eshtë çudi shkuar çudirave. Drejtesinë me deshmitarin X, qe nuk morren as 20 persona ne vorrim dhe per kryshendosh e ndau me së miri ZOTI I MADH. Por, nuk eshtë vetem ky, tani spiun tjeter, doli haptazi ku u mbeshtet per muri, kur e zbulova lakuriq, spiunin e UDB-ës, serbe, tradhtarin e kombit, Haxhi Latif Kuçin, te kujtohet ai taksisti qe e voziti Arkanin, kasapin e lufterave Ballkanike dhe kasapin e shqiptareve qe leshoi kosen e vdekjes ne popullin tonë, vet nga goja e vet vjelle vrerë shume keq kunder Jush, thote se ka kaseta, punon si spiun e Eulexit, OKB.es, i kanë bler shtepi serbet dhe banon afer Ambasades serbe ne Francë. Ky qen shkau,ju fyenë shumë rendë Juve personalisht, bile me fjalet me banale te turpsheme. Ky zagar, tani eshte shkruar gabel dhe thote se eshtë i ndjekur nga UÇK-ja, ika nga shqiptaret, te gjithe shqiptaret duhet futur me nje gropë dhe duhet vrarë, bene inqizime tinzare dhe i dergon ne Ambasaden serbe te gjithe komandantet e UCK-es duhet vrare, sepse bene krime kunder serbeve… Per te kuptuar me mire se kush eshtë spiun me damkë shkau, Ju mund te lexoni shkrimet e mia, me titull:Ja kush eshtë klyshi i Arkanit, Haxhi Kuçi, spiuni i UDB-ës serbe dhe tradhtari i kombit (me gjersisht google shume shkrime lidhur me ketë spiun, me faksimile origjinale…). Nderkaq, lidhur per Ju i keni ne portalin e tij privat serb,diskutime shqiptare, ku nder te tjera thote se Fatmir Limaj, me ka quajtur tradhtar, ka dashur keshtu e ashtu..dhe ju quan Fatmir k… dihet taman ne gjuhen e tyre te gabelit. Por, ky iku bashkë me ARKANIN dhe e vendosen ne Francë, si Esat Pasha Toptani dhe ruhet nga policia,nga frika se ndoshta eshte nisur udhes AVNI RRUSTEMI. Edhe me kete spiun e ndau drejtesin, i iku gruaja,me dy djemte dhe nje vajze, te gjithe sherohen me trauma dhe Haxhi qeni, eshte semure mentalisht. ZOTI ESHTË I MADH!

Per ketë i kam shkruar edhe Carla Del Pontes dhe Dick Martyt, letra publike, qe te mos bazohen ne deshmi te rrejshme te spiuneve serbianë…

Komandant “Çeliku”

Eh, keta te huajt,uzurpatoret dhe disa ish spiun te UDB-es dhe titist te deridjeshem, kerkonin me cdo kusht te futeni ne birucë, ferkonin duarte, dhe me keq te fyen rendë deri ne familje qe preken mish e asht. Te vdicen, babai, nena dhe me ne fund edhe shoqja. Te gjitha keta i perzihen me krime. kete mund te bejnë vetem njerzit e pandergjegjshem qe nuk kanë as komb e as fe. Dhe nuk i mjaftonin te gjitha keto morte, Te burgosen ne shtepi dhe tani prapa grilave. Mos u beje fare merak se edhe per keta ZOTI DO HAKMERRET SI ESHTË MË KEQ.

Ehu, Fatmir, kur u ktheve nga Brukseli, te prita ne Hanover, bashke ju shoqeronte keshilltari, nipi ynë Mevludini, ishte para shpalljes se Pavarsisë. Eh, sa luftove e veprove per ketë vend dhe tani a e meritoni Ju me ata shokë luftetar te lirisë te qendroni ne burg, ne kazamatet e te huajeve?

I respektuari Fatmir,

Ju deri me tani keni dalur fitimtar kunder hordhive dhe bandave çetniko-serbe, kunder regjimit gjaksor te krimineleve serbianë dhe mercenareve rus. kunder një ushtrie serbe, qe zoteronte makinerinë me moderne luftarake ne Evropë, kunder tradhtareve te kombit denbabaden, spiun me damkë, titist qensllav, do te fitoni edhe ketë luftë te ndyrë i ndersyer ngaSerbia fashizoide dhe langojeve te tyre. Te jeni te sigurt! Maskarenjt luanin edhe me sms, mundesisht, luteni shumë poqese keni ndonje sms te ketyre maskarenjeve, te me dergoni mua se deshiroje, qe vajzave,ose grave te tyre, unë dua t´ia dergoj leter ASHIKNIE PËR PUNË TË USHKURIT EDHE PSE NUK JAM AMSHUR.

Dhe krejt në fund, unë pyes, pas zbulimeve te sms-ave dhe pazareve tjera, qe u benë prapa kraheve: KUSH TË RA SAKICË PRAPA KURRIZIT?

ZOTIN DOREZAN !

Me respekt, RESHAT BADALLAJ

23 fror 2013

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu