Komandant Malisheva: Leter nga Burgu Sllavomaqedon

0
981

uck-1

Familje te deshmoreve,vetaran te luftes, e i gjithe ju kombi shqipetar ku na ndajn gjashte kufi uroj 104 vjetorin e pamvaresise dhe festen e Flamurit.

I madhi Baca Adem urime ditelindjen …

Ne jemi ketu te roberuar ne pamundesi te festojm me ju edhe pse shum luftera i kaluam, por ja qe kete dite un dhe shoket e mi te idealit me shum se 200 ushtar te UÇK-së, jemi te roberuar ne kazamatet Sllavo – Maqedone dhe nga ketu ku po shkruaj me plot rrespekt per Juve.

Lutem qdo nat qe zoti te ma jap edhe nje jete e ti mbrri qellimin e shum kombasve te mi e amanetin e komandantit legjendar Adem Jashari pra Bashkimin Kombetar.

Urime Shqiperi me shpres qe se shpejti edhe trojet tjera shqipetare te bashkohemi e te festojm se bashku e ne liri…

Me rrespekt Muhamet Krasniqi – Malisheva

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu