Komuna rrënon objektin 8 katësh

0
903

Drejtoria e Inspeksionit e Komunës së Prishtinës ka filluar me rrënimin e një ndërtese tetë katëshe në lagjen Mati 1 në Prishtinë.

Ky objekt që është në ndërtim e sipër i takon kompanisë “Pozhegu Brothers”.

Drejtori i Inspeksionit, Xhelal Sveqla tha se vendimi është marrë pas plotësimit të gjithë dokumentacioneve dhe proceduare ligjore.

Sveqla tha se në këtë kompleks banesash dy hyrjet janë të pajisura me leje ndërsa e treta nuk ka aplikuar me kohë për leje.

Rrënimi i këtij objekti do të zgjasë për disa ditë.

Ndërkohë përfaqësuesit e kompanisë ndërtuese, nuk deshtën të flasin lidhur me këtë situatë.

Përmes telefonit, ata i than Klan Kosovës, se nuk duan të komentojnë asgjë rreth rrënimit të sotëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu