Komunikatë e UÇK-së: Sulmuam një tradhtar të kombit (Dokument)

0
930

uck1

Përmes një komunikate për media të nënshkruar nga një komandat, Kushtrimi, pretendohet se një grupim i ashtuquajtur Ushtria Çlirimtare Kombëtare (UCK) ka kryer dy aksione të ndara, të dielën dhe të hënën, ku janë sulmuar Ministra e Punëve të Brendshme e Maqedonisë dhe një inspektor shqiptar, Arif Asani, i cili etiketohet si tradhtar i kombit.

Po ashtu, në këtë komunikatë kërkohet lirimi i pjestarëve të arrestuar në konfliktin e fundit në Lagjen e Trimave në Kumanovë, në Komunikate UCK pohon se aksione të ngjashme do të ketë sërish.

UCK

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu