Koosova ne katastrof

0
698

shtepia

10 ditë kanë afat për ta liruar shtëpinë e tyre në Veternik.

Këtë ultimatum familjes Sadriu ua ka dhënë Ministria e Infrastrukturës, pasi që ajo do të rrënohet për të zënë vend ndërtimi i autostradës.

Mirëpo, këtë vendim po e kundërshton pronari i shtëpisë për dy arsye,njofton Klan Kosova.

E para është çmimi i shpronësimit.

Me çmimin e shpronësimit nuk është i kënaqur as vëllai i ministrit të arsimit, Arsim Bajrami. Mirëpo, ai i tha Klanit se e ka pranuar vendimin për rrënim të shtëpisë dhe do t’i drejtohet gjykatës.

Arsye tjetër e kundërshtimit të familjes Sadriu është dyshimi për devijimin e trasës së rrugës.

Një objekt përball shtëpisë së Sadriajve është i deputetit Shaip Muja, në të cilin ata po dyshojnë se ka ndikuar për të devijuar rrugën. Ky i fundit nuk i është përgjigjur Klan Kosovës në telefonatat dhe mesazhet e dërguara në celularin e tij.

Kësaj familjeje i ishte premtuar se do të zbatohet ligji edhe nga Mustaf Krasniqi, këshilltari i ministrit të Infrastrukturës, Lutfi Zharku.

Kronika e plotë e Klan Kosovës.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu