Kosova bëhet me Qeveri më 27 nëntor?

0
693

Hasha dhe mustafa

Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa sonte janë takuar sonte për herë të para pas nënshkrimit në marrëshjes në parim në presidencë për të bashkëqeverisur.

Lideri i PDK-së dhe ai i LDK-së janë pajtuar sonte se finalizimi i marrëveshjes është afër dhe do të përmbyllet në ditët në vazhdim.

Po ashtu ata dy janë pajtuar që gjatë javës që po hyjmë do të caktohet edhe data e vazhdimit te seancës konstituive.

Burime të Indeksonline thonë se mbajtja e seancës do të bëhet më 27 nëntor, të enjten, dhe po këtë ditë do të votohet edhe Qeveria e re e Kosovës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu