Kosova shkon në Kore të Jugut me 1 garues e 16 zyrtarë

0
1253

Albin Tahiri është skitari i vetëm nga Kosova që do të lëshohet shtigjeve të Pyeongchangut në Lojërat Olimpike Dimërore. Por ai nuk do ta ndiejë mungesën e përkrahjes, shkruan sot Koha Ditore.

Në Kore të Jugut, ku nga 9 deri më 25 të këtij muaji, do të mbahen LOD “Pyeongchang 2018”, pritet të udhëtojë një delegacion i madh në numër i Kosovës.

Me Tahirin do të udhëtojnë trajneri Agim Pupovci, shefi i misionit Bujar Turjaka dhe Kushtrim Krasniqi. Kjo katërshe do të vendoset në Fshatin Olimpik.

13 të tjerët do të vendosen nëpër hotele.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu