Kotevski: Edhe një polic në mesin e të arrestuarve në Kumanovë

0
964

Kotevski

Në mesin e të arrestuarve të grupit në Kumanovë është edhe një polic. Këtë e vërtetoi zëdhënësi i MPB-së Ivo Kotevski, për Meta.

Në pyetjen nëse është e vërtet se në aksionin në Kumanovë ka pasur edhe një polic, Kotevski me përgjigje: “Po mendoj se kjo është e vërtetë”.

Informacionin për policin mbrëmë e zbardhi avokati i popullit Ixhet Memeti i cili reagoi se polici i arrestuar është keqtrajtuar nga kolegët e tij të policisë.

Në reagimin e avokatit të popullit se nuk i është lejuar takim me disa nga të arrestuarit Kotevski tha se bashkëpunimi me avokatin është i mirë dhe se ato do ti përgjigjen çdo kërkese të tij.

Polici Shqiptarë nga Vaksinca e Likovës, akuzohet të kete qen pjese e Grupit të Armatosur dhe esht perfolur të kete vrare dy Policë Maqedones në Lagjen e Trimave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu