Krasniqi: Marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi i zgjidh vetëm referendumi

0
833

Kupa

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi në takimin e opozitës , ka thënë se politika ka rrënuar sistemin demokratik dhe vendit ia kanë marr sovranitetin.

Ai ka thënë se për marrëveshjen e Zajednicës dhe demarkacionin me Malit të Zi, nuk duhet të vendos askush tjetër përveç qytetarëve me referendum.

Krasniqi ka akuzuar koaliconin qeverisës, duke thënë se ky kolaicion nuk e ka ka mandatin qytetar për të bërë tradhti kombëtare.

“Ky koalicion nuk e ka mandatin qytetar, madje sikur edhe opozita të bëhej hisedarë në këtë tradhti kombëtare, nuk do ta kishin të drejtën të pranonin këto marrëveshje. Për këto çështje duhet të vendosin qytetarët e republikës me referendum”, ka thënë Krasniqi.

(Kosova Sot)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu