Kritikon Jansha: Ja kush vendosi për fatin e Haradinajt! (Foto)

0
908

Jansha

Ish-kryeministri slloven, Janez Jansha, ka reaguar ndaj ndaljes së kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga autoritetet e Sllovenisë.

Në një postim në profilin e tij në Twitter, ajo akuzon kryetaren e Gjykatës së Lubjanës, Vesna Pavliqë Pivk (shih foton në postim) se ka festuar me simbolet e ish-Jugosllavisë dhe se kryetari i Gjykatës Supreme të Sllovenisë, Branko Masllesha, është dekoruar nga shërbimi sekret i Ushtrisë së ish-Jugosllavisë, KOS, transmeton Telegrafi.

“Dhe, këta gjyqtarë të vendosin për fatin e z. Haradinaj”, ka shkruar ai.

Jansha ka qenë disident i madh në ish-Jugosllavi, ndërsa më 1988 burgoset nga Gjyqi Ushtarak jugosllav për publikim të sekreteve që ndërlidheshin me politikën antishqiptare.

Jansha twiter

Such judges to decide the fate of Mr Haradinaj. And pres. of the Supreme Court Mr. Masleša received theKOS JNA award.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu