Kryeministër a po i sheh? (Foto)

0
1717

Protesta ne Gjakove 1

Sot në Gjakovë protestuan rreth 10 mijë qytetarë kundër ministrit të Kthimit dhe Komuniteteve, Aleksandar Jabllanoviq, i cili i quajti egërsira nënat gjakovare.

Kjo është njëra ndër protestat më të mëdha që pas luftës është mbajtur në Kosovë. Ndërkaq, thirrjet për largimin e Jabllanoviqit nuk kanë të ndalur. Protestat kundër tij do të vazhdojnë edhe në javën e ardhshme.

Zgjerimi i protestave do të bëhet duke nisur nga Prishtina e nëpër qytetet tjera të Kosovës.

Në anën tjetër, kryeministri Isa Mustafa ka fajsuar Albin Kurtin dhe Mimoza Kusari – Lila që po nxein gjakrat në Kosovë për nje deklarat të Jabllanoviqit.

Protestat ne Gjakove 2

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu