Kryeziu: LDK po kërkon pozitat që i takojnë partisë së parë

0
865

Ismet Kryeziu nga KDI ka thënë se kërkesat e LDK-së ndaj Vetëvendosjes janë sikur të ishte partia e parë.

Megjithatë sipas Kryeziut këto dy parti sollën një format të ri me negociatat e tyre për arritjen e një marrëveshje.

“Mendoj se ka filluar një format i bisedimeve ndryshe ngase jemi mësuar t’i shohim në Kosovë pas 6 tetorit. Ky është një format i njohur që e bëjnë partitë në Perëndim gjithashtu ka qenë edhe në këtë fazë mes Vetëvendosjes dhe LDK-së duke i kaluar të gjitha fazat e marrëveshjes së tyre për të heshtur dhe të mos japin informata për publikun, e cila shkon paketë në emrin e marrëveshjes “Për të gjitha apo për asgjë”. Kjo marrëveshje nënkupton pikën kulminante të arritjes së marrëveshjes dhe më tej të komunikohet në forumet partiake dhe t’i jepet informacioni publikut”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu