Kujdes nga ata qe japin mësim fetar në shërbim të tradhtarëve dhe me qëllime antishqiptare!

0
955

Islamistat

Pra imamët  nga të pa imamët , apo nga shejtanët që po sillen me lirë,. se sa në shkretirat   e Saharësë të kenë kujdes ,  sepse janë në shënjestër  nga populli shqiptar dhe miqtë tanë amerikan.
Këta vrastarët, apo hienat e ISIS-it i pamë edhe  në zyrat e tyre në Prishtinë me oficerin serb Fuad Ramiqin, ku zyrat ju  mbeten nën mëshirën e  rrymave të ajrit nga se  e quanin veten  garnster  të pa prekshëm .Edhe ata që mbeten   ja  mbathen nga frika     e popullit drejt për në “xhenet” në tokën e Shamit afër   72 hyrive të Irfan Salihut …
-I pamë takimet e ish akademik Rexhep Qosjes me shejtan Shefqet Krasniqin, njeriun e shtatë si i mençur në botë  hahhahah ,  sipas   propagandës së   ekstremit islamik  me qëndrime antishqiptare!!!E pamë  kryetarin e Rexhep Qosjes , Shefqet Haxhi Krasniqin   ,harambashin  e Krasniqes që e njollosi   fisin e Krasniqes. Po plaku  matuf   me sy urithi, Qosja i Vuthajve e propozoj edhe kryetar të Kosovës hhahah,   mos qeshni   ju se mua mu qesh  nga zori… Se, plaku dy herë bëhet fëmijë. Kështu është  Rexhepi i Vuthajve      e gjeti ky taksirat që kryetarin  e tij    populli ja futën  në birucë… Po pikërisht aty qe   shumë patriot    bënë vite burg  për  t’a çliruar Kosovën nga  Osmanlinjtë e Shqfqetit dhe miqtë serb të tij  që këta bir qeni janë bërë ma të zi se  gratë e keqe.  Besa Rexhepi i Vuthajve në luftën e Kosovës edhe  dimitë i  veshi !!! Ah  trimi     i botës   po   na turpëroj matufi plak …
-E pamë edhe  universitetin  me  grushtet e shkelmat e studenteve   kundër Milazim Krasniqit.
Po i shohim me “TESPI” në duar,”iqindive” nëpër zyrat e institucioneve  tona duke bërë pazarllëqet    e  tenderëve të  ndryshëm …
-Po e shohim Memlin apo buzëqumështin këshilltarin e ISIS-it edhe të Thaq-it e i shejtan Shefqetit  që e ka bërë vetëm trupin si të kalit asgjë s’din.
Po e ka vështirë aaaa, se   Mulla Shefqeti e ka mësuar   me i thirrë   çdo sabah me  falë   sabahun???  Po ky ka hy    në politikë, gabimisht a shtihet në politikë  sabia more burra? Edhe   në rastin e procesit të zgjedhjeve në Kosovë   Xhavit Haliti ja ka nxjerre gjumin , po pak u vonuan në dorëzimin e kërkesës për rishqyrtim të kryetari  i Gjkates  Enver Hasani baba  !.
A po e vëreni shikoni si sillet si i humbur në kohë???.
-Këta kanë hyre në  gjynah  dhe  në krime të rënda more me këtë politikë,  aq  budallaqe sa  që  rrezik potencial kanë, qe sikur shokët e vet së shpejti të futen  në qorrkë  të shokët e vet të arrestuar para disa ditësh në emër të popullit shqiptar siç vijon :

1. Sabahudin Selimi,
hoxhë nga Vitia mashtrues  dilingji hajn …

2. Enes Goga,
kryeimam në Këshillin e Bashkësisë Islame (BIK) në Pejë e lëshuan  se   po paraqitet si budalla .Nje intrigant  mashtrues   dhe nxitës  për në luftën e   Sirisë

3. Eroll Nesimi,
hoxhë dhe administrues i portalit perkujtimi.net rrenc mashtrues dhe    hajn  i klasit të parë  aktivist  dhe   antishqiptar.

4. Idriz Bilibani,
hoxhë i komunitetit boshnjak dhe administrator i portalit stazomislama.com  ne bashkveprim me  shume hoxhollare    gjysme shqiptar kane cenuar  lirinë  e   Kosovës me përkatësi gjysmë sllave!!!

5. Leonard Ruli,
i vetëquajturi Ebu beker Ruli, hoxhë nga Prizreni  tradhtar    i perbetuar   qe te jet ne sherbime  t ehujaja dhe spiun i Beogradit   për ne stamboll.

6. Dardan Gjuka,
imam nga Peja, ligjërues në radio radio-udhezimi.com propagandues dhe   nxitës  për rininë  në  luftërat e huaja!.

7. Shefqet Krasniqi,
i lindur më 20.6.1966, në fshatin Sibovc të Obiliqit, ligjërues në Fakultetin e Studimeve Islame (FSI) në Prishtinë, njëherësh edhe imam në Xhaminë e Madhe në Prishtinë. Njeriu ma  famëkeq    për Kosovën . Njeriu qe    e nxit luftën civile në Kosovë. Mulla Shefqet Krasniqi   është përgjegjës për qindra djem dhe vajza qe u vranë  ne luftërat   civile në Siri dhe Irak

8. Shefki Koraçi,
imam në Kaçanik  indoktrinoj shume te ri për në  luftën  e  Sirisë dhe   beri përçarje   vëllavrasëse.

9. Mazllam Mazllami,
jeton në Prizren, imam në xhaminë e “Jeni Mahallës” Njeriu  ma   antishqiptar qe njeh historia .  Njeri qe nuk e din edhe një fjalë shqip pos  turqishtes dhe gabelishtes qe  është  i përkatësisë   gabele!!!.

10. Bedri Robaj,
imam në xhaminë e improvizuar në lagjen Dardani të Prishtinës.
Ajo është jashtë juridiksionit të BIK-ut. Xhamia pa emër e vetëm me mbi shkrimin “XHAMI”, gjendet në lokalet e Ndërmarrjes Shoqërore (NSh) “Auto-Prishtina”, ndërsa qiraja e hapësirës financohet nga Fatos Rizvanolli, biznesmen nga Peja.

11. Ekrem Avdiu,
i lindur më 18 Korrik të vitit 1971, në qytetin e Mitrovicës, aktualisht imam dhe ligjërues në xhaminë e lagjes ‘Tavnik’ dhe është anëtarë i Këshillit të Bashkësisë Islame të Mitrovicës nxitës  i përçarjes ndërshqiptare.

12. Enis Rama,
i lindur më 12 Qershor 1976, në qytetin e Mitrovicës, jeton dhe vepron në Mitrovicë, ku mban edhe ligjërata të rregullta javore si imam në xhaminë ‘Isa Beg’ në Mitrovicë, si dhe është kryeredaktor në televizionin Peace TV Shqip kasap antishqiptar.

13.Fuad Ramiqi ushtarak  serb

i lindur më 26 mars 1960, në Pozharan komuna e Vitisë. Aktualisht kryetar i Lëvizjes Islame Bashkohu – LISBA. Njeri    antishqiptar  qe asgje nuk don  te sheh ne  gjuhen shqipe .  Të gjithë u  burgosën  nga organet tona     të shtetit    po pa izën e Mulla Hashim  Thaqit. Ata u pasuruan  me  para dhe  fond-ruso – sheiko- serbo- turk, i merrnin parat e destinuara qe ju erdhën nga Rusia aziatike qe i ka miqtë myslimanët e është në armiqësi për kozmosin me mikën tonë Amerikën ??? Këshillë  shoqërore dhe  morale është qe  t’u them  qe të  ruhen   ata qe japin mësim   fetar  në shërbim të tradhtarëve me qëllime antishqiptare se per ndryshe    do t eperballëni  me  forcat   demokratike   ne bote ne  krye me SHBA-të!

Nga Rrezart Kalaja

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu