Kur Drejtori i MPJ-se i shkel me dy kembet rregullat e MPJ-se?

0
966

Drejtori  dhe UD Sekretari i dhunshem i MPJ-se, Albert Prenkaj, ka bere presion te madh me qarkore e kercenime, kur ndonje diplomat i Kosoves ka bere ndonje postim rasti ne rrjetin social Facebook.

Ky diktator, delirant, i korruptuar deri ne palce, qe ende ka borxhe te pashlyera ne Itali edhe pas 6 viteve kur ishte Ambasador atje, tashme me kamxhikun e Drejtorit dhe UD Sekretarit te dhunshem, ben postime dhe perzihet krejt jashteligjshem ne punet e nje shteti tjeter, gjegjesisht ne punet e Shqiperise. E ka shendrruar MPJ-ne ne nje Ministri fontane deshirash dhe i del kohe, ketij burri mushke, qe ti jep leksion e mend edhe Shqiperise!!! Ky leshko analfabet me shume gjason ne ndonje mesues i zonave te thella rurale ne Mirdite, sesa ndonje Drejtor i MPJ-se.

Republika e Kosoves dhe Ambasada  e Kosoves ne Rome, ka perfunduar tek permnaruesi shtetror italian edhe perkunder imunitetit diplomatik,  per shkak te borxheve te tij. Per kete mund te deshmoj ish Ambsadorja Lama qe kishte sherbyer ne Rome. Madje ka pas edhe shkembim notash verbale ne mes te MPJ- se dhe Ministrise se Jashtme te Italise, per keto borxhe.

Ky pseudo-intelektual i dyshimte edhe per bashkepunim me agjentura te huaja, aq e ka demtuar MPJ-ne, saqe ajo me teper eshte kazan intrigash sesa Ministri e Jashtme!

Ky  eshte nje servil qe i serviloset cdo Kabineti ne MPJ dhe te gjithe i spiunon te inteligjencat e huaja ne Kosove, duke e demtuar shtetin e Kosoves me dezinformata. Ky eshte nje spiun i Gazetes „Koha Ditore“ te ciles i dergon material me  kilogram per te denigruar MPJ dhe ata qe e pengojne ne MPJ.

Galeria e karakterit te Albert Prenkajt, edhte galeri e nje spiuni klasik, qe ndjen kenaqesi kur e demton gjakun e vet.

Logjikisht shtohet pyetja; A eshte shtet Kosova?! A ka Prokurori Kosova? A ka Departament te Krimeve te renda Kosova? A ka sherbim te inteligjences Kosova? A kemi bere shtet, apo vetem Principata kemi bere?!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu