Kur estrada shqiptare pritnin në radhë për t’u fotografuar me Titon (Foto)

0
2199

Disa këngëtarë dhe aktorë kosovarë, që ende edhe sot janë në skenë, karrierën e tyre e kanë filluar shumë vite më parë, kur edhe sistemi në Kosovë ishte krejt tjetër.

Në disa fotografi të rralla, shihen një pjesë e artistëve kosovarë se sa të lumtur ishin kur fotografoheshin pranë liderit të ish-Jugosllavisë, Josip Broz Tito.

Në këto fotografi i buzëqeshur si gjithmonë shihet pranë Titos i gjunjëzuar këngëtari Sabri Fejzullahu, shkruan Magazina.al

Por përveç Fejzullahut në fotografi shihen edhe Bilbili i Kosovës, Nexhmije Pagarusha dhe artistë të tjerë si Milihate Qena, Ilirjana Qavolli, Ali Ahmeti e disa të tjerë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu