Kur KFOR-i nuk lejonte vendosjen e flamurit kombëtarë në Komunën e Podujevës (Video)

0
940

KFOR-i

Ushtarët britanik të KFOR-it kishin hequr flamurin kombëtarë shqiptar nga objekti i Komunës së Podujevës, duke e zëvendësuar me atë të OKB-së, që kishte ngjallur zemërim tek banorët e Podujevës duke shkaktuar edhe trazira dhe përplasje me KFOR-in.

Në videon e AP-së shihet se ndërtesa e komunës është bllokuar nga forcat e shumta të KFOR-it dhe nuk lejohet hyrja.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?t=100&v=VlfKpSWMLIs” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu