Kurti sillet në gjykatë me duar të lidhura

0
1057

Prangat Albinini

Policia e Kosovës, para pak çastesh, e kanë sjellë deputetin e Vetëvendosjes, Albin Kurti në gjykatë te lidhur, gjeqe esht e ndaluar me Kushtetut ti behet nje Deputeti.

Kurti është sjellë i prangosur ne Gjykate pa asnje aesytim nga Policia e Kosovës por lene pershtypje qe me kete Policia e Kosovës don te tregoi forcen e saje karshi Opozites te cilen e shef dhe e ka ne shenjester si armike e Pushtetit.

Me keto veprime Policia e Kosovës esht vu komplet ne sherbim te Isa Mustafes dhe Hashim Thaqit dhe duke kriuar nje regjim represial kunder Opozites ne veqanti kunder levizjes “Vetvendosje”

albini

Albin Kurti

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu