Kurti viziton Prekazin dhe familjarët e viktimave të 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në Mitrovicë

0
708

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të bëjë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se Kurti më pas do të merr pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore me rastin e masakrës së 3-4 shkurtit të vitit 2000, në ora 13:00.

“Kryeministri Albin Kurti, do të bëjë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz”, thuhet në komunikatë.

NJOFTIM PËR MEDIA

Ju njoftojmë me agjendën e Kryeministrit të Republikës së Kosovës për datën 04.02.2020

1. Kryeministri Albin Kurti, do të bëjë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

VENDI: Prekaz
KOHA: 12:15

2. Kryeministri Albin Kurti merr pjesë në Akademinë Përkujtimore me rastin e masakrës së 3-4 shkurtit të vitit 2000.
VENDI: Qendra e Kulturës “Rexhep Mitrovica”, Komuna e Mitrovicës
KOHA: 13:00

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu