Kush e Spiunoi Kadri veselin tek nderkombtaret ?

0
717

Enver Hoxhaj dhe luli

Enver Hoxhaj dhe Bajram Rexhepi nuk janë zgjedhur ministra në qeverinë Mustafa për disa arsye që lidhen direkt me tashmë Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin.

Burime të Gazetes Europa, bëjnë të ditur se të dytë, Hoxhaj dhe Rexhepi e kanë denoncuar tek ndërkombëtarët Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin për aferen e pasaportave, që në vendin tonë u shfaq kohë më parë.

Ky veprim i tyre iu ka hakmarrur pikërisht nga ish shefi i Shik-ut, tashmë Kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Një gjë tjetër interesante është edhe fakti se në rastin në gjykim për pasaportat është edhe vëllau i ish budigardit të Kadri Veselit.

Një arsye tjetër që ka ndikuar në lënjen jashtë qeverisë, Bajram Rexhepin është se ky i fundit si Minister e ka shkarkur nga puna Rafet Ramen, tash deputet në Kuvendin e Kosovës, poashtu i dyshuar për përfshirje në aferen e pasaportave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu