Kush e vrau Elvis Pistën?!

0
650

auto_elvisi

Ndonëse kanë kaluar nëntë muaj nga vrasja e kandidatit për deputet të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Elvis Pista, ende nuk ka asnjë person të dyshuar për këtë rast.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, duke folur rreth hetimeve të zhvilluara për rastin e vrasjes së kandidatit për deputet të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Elvis Pista, ka thënë për “Zëri” se “krejt çka mund të themi është se hetimet në drejtim të zbardhjes së këtij rasti janë duke vazhduar”.

Sipas tij, hetimet intensive janë duke u bërë në konsultim dhe në koordinim të ngushtë me prokurorinë përkatëse.

Ndryshe, kandidati për deputet i PDK-së, Elvis Pista, ishte vrarë me 15 qershor të këtij viti, për motive ende të panjohura.

Ky esht defekti dhe sistemi Organeve të shtetit të Kosovës, hetimet e Organeve të shtetit jan Mediale, filloin me huluntimin e vrasjes dhe mbyllen me vazhdimin e hetimeve.

Organet e Shtetit si qasen hulumtimit se kush e vrau Pisten, perse u vrae Pista dhe ke e pengonte Pista ?

Elvis Pista, ishte bere i njohur në popullaten e Rahovecit, në regjionin e Rahovecit, Elvis Pista ndihmonte Skamoret, ndihmonte Hallegjit, Elvis Pista donte nje Rahovec të zhvilluar dhe te sistemuar me sistem Social dhe mirqenje Sociale.

Elvis pista në të ardhmen do ishte Lideri i Rahovecit, do ishte njeriu që do pytej në partin demokratike të Kosovës, “PDK” dhe kete se donin shume bashkpuntor të tij Partiak sepse ata donin anarkin dhe perfitimin, korrupcionin dhe vjedhjen si në Rahovec ashtu dhe në Kosovë, andaj Elvis pista duhej te vritej, duhej të vritej jo vetem Elvis Pista por dhe guximi i Elvis pistes dhe Elvis Pista u vra si shume Qytetare të tjere që për Organet e Shtetit të Kosovës jan objekt të deklaratave të tyre se hetimet vazhdoin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu