Ky është 7 vjeçari nga Lipjani që u vra në Zvicer

0
988

Vrasja e 7 vjeçari kosovar në Bazel të Zvicres ka tronditur të gjithë.

Ai është vrarë me thikë nga një 75 vjeqare,e  cila më pas është dorëzuar në Polici dhe ka pranuar krimin, shkruajnë mediat zvicrane, transmeton GazetaBlic.

Shokët e 7 vjeçarit kanë dërguar lule tek vendi ku u vra djaloshi.

Ai po kthehej nga shkolla në shtëpi dhe u vra vetëm pak metra larg shtëpisë së tij, transmeton GazetaBlic.

Media zvicerane 20min.ch, ka publikuar fotografinë e djaloshit 7 vjeçar nga Kosova. Sipas mediumit inicialet e tij janë  I.M.

“Nxënësi 7 vjeçar I.M, u vra brutalisht të enjten pasdite afër shkollës së tij”,shkruan 20 min.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu