Ky është kumanovari që ndërroi jetë në burgun e Idrizovës, Maqedoni

0
892

Në burgun e Indrizovës, në rrethana ende të pasqaruara ndrroi jetë sot Mitat Sejdiu (46) nga fshati Vaksincë, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ai ka ndërruar jetë pak pasi është vizituar sot nga familjarët e tij. Sejdiu ka ndërruar jetë në qelinë e tij në krahun numër 4 të burgut.

Të arrestuarit në këtë burg shpeshherë ankohen se mungesa e mjekëve dhe trajtimi katastrofal në këtë burg është shkak për vdekjet e shpeshta.

Vetëm brenda një muaji në burgun e Idrizovës kanë ndërruar jetë tre persona. (INA)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu