Ky është luftëtari i radhës i UÇK-së që ftohet nga Gjykata Speciale

0
777

Gjykata Speciale po vazhdon me ftesat për t’i intervistuar ish drejtuesit dhe ish ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

I fundit që është thirrur është luftetari i Zonës Operative të Pashtrikut, Flamur Hoti, shkruan Ballkani.info.

“Gjykata Speciale është pjellë që do ta kundërmon historinë, si dhe luftën tonë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Projektin serb atëbotë e ndihmoi edhe PDK-ja. Tash në vend të atyre që e krijuan, Thaqave dhe Kadrive po e pësojnë djemtë më të mirë që dhanë çka patën për vendin e tyre! Flamur Hoti, jemi me ty!”.

Flamur Hoti aktualisht është zjarrëfikës në Prizren.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu