Ky është vendimi i Kurtit për heqjen e pjesshme të tarifës ndaj Serbisë

0
483

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka hequr tarifën për lëndën e parë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje në të cilën ka miratuar heqjen e tarifës ndaj Serbisë për lëndën e parë.

Ndërsa ministrat e Lidhjës Demokratike e Kosovës nuk kanë marrë pjesë në votim.

Në një nga pika te vendimit të Qeverisë thuhet se deri me 1 prill 2020, Qeveria do të nxjerrë vendim për të shfuqizuar vendimet e 21 nëntorit 2018, dhe për të vendosur masa të reciprocitetit të plotë në marrëdhëniet me Serbinë dhe Bosnjë-Hercegovinën në të gjitha çështjet.

Image

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu