Lajçi: Mali i Zi po i don 12 mijë hektarë të Kosovës (Video)

0
1065

lajqi

Ish kryetari i Pejës dhe ish deputeti i LDK-së, Ali Lajçi, ka theksuar se kufijtë me Malin e Zi janë të vitit 1974, dhe sipas tij alternativa tjetër është e bërë krejt për shkaqe politike, por jo edhe faktike.

Lajçi ka theksuar se në pjesën me Rugovën shkojnë 7 mijë hektarë, kurse kah Kulla 5 mijë hektarë. “Krejt këto bëjnë 12 mijë hektarë, që po i don Mali i Zi”.

Derisa per komentet e deputetit Xhavit Halitit, Lajçi ka theksuar se “Xhavit Haliti nuk din dhe se njef kete realitet dhe zonen e Rugoves”.

Këto komente Lajçi i ka bërë në emisionin “Rrokum Roll” në Televizionin Rrokum.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=8ttHQY9sE7M” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu