LAJMI I FUNDIT: 29 raste të reja me koronavirus në Kosovë

0
667

IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 29 raste të reja sot në vend.

Ndërsa njoftohet edhe për një të shëruar.

Këto janë komunat e prekura në 24 orët e fundit:

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 13 raste (sipas vendbanimit: 13 raste Prishtinë), komuna e Obiliqit 8 raste (sipas vendbanimit: 8 raste Milloshevë), komuna e Vushtrrisë 2 raste (sipas vendbanimit: 1 rast Druvar dhe 1 rast Vushtrri) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Zhiti-Viti, Lutogllavë-Prizren, Shushicë-Istog, Janjevë-Lipjan, Fushë Kosovë dhe Rahovec”.

NJËZET E NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE NJË I SHËRUAR !Sot më 10 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Mittwoch, 10. Juni 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu